REHABILITACE PSŮ

   Fyzioterapie je rehabilitační obor, který se zabývá pohybovým aparátem. Zaměřuje se na úlevu od bolesti, zlepšení pohyblivosti a navrácení do plnohodnotného života. Pomocí masážních hmatů, měkkých technik a strečinku uvolňujeme přetížené a namožené svalové partie. Dornova metoda, PROM a kloubní mobilizace nám zajišťují péči o kosterní aparát- klouby. Celkově pracujeme na zvýšení nebo udržení rozsahů kloubů, správné funkci svalů a řešíme kompenzace vzniklé nevhodným pohybem psa.

   Nedílnou součástí rehabilitace je pohybová terapie tedy aktivní cvičení. Ve cvičení se zaměřujeme na posílení ochablých partií. Cvičíme na pevných bedýnkách, s kužely, kavaletami a balančními podložkami.  

Rehabilitace je vhodná pro:

  • ORTOPEDICKÝ PACIENT: Diagnostikovaný problém řešený operativně i konzervativně- vady kostí a kloubů případně svalů a vazů. Například luxace patel, ruptura LCC, DKK, DKL, OCD, spondylóza...

  • NEUROLOGICKÝ PACIENT: Diagnostikovaný problém řešený operativně i konzervativně. Onemocnění periferní i centrální nervové soustavy. Například výhřez MOP, polyneuropatie, infarkt míchy...

  • SENIOR: Udržení a zlepšení celkové kondice psa, posílení svalového korzetu, ulevení od bolesti, zlepšení vstávání, vrácení radosti z pohybu. :-)

  • SPORTOVEC: Příprava před aktivitou a po aktivitě (warm up a cool down), zlepšení sportovní nebo výstavní kondice, lepší využití svého potenciálu, sestavení tréninkového plánu.

  • PREVENCE: Nástrahy běžného života mohou způsobovat přetížení určitých partií, proto je vhodné pejska občas zkouknout a dopřát mu potřebnou péči.

Jak terapie probíhá:

Při první návštěvě si popovídáme o zdravotním stavu psa, projevech problému, co tomu předcházelo a jaký má pes režim. Poté si pejska vyšetřím zrakem v pohybu a poté manuálně. Pokud máte zprávy od veterináře, vemte je s sebou. Alespoň 3h před terapií pejska nekrmte a dostatečně ho vyvenčete. Den před terapií a den po terapii by pejsek neměl mít velkou zátěž. Na hodinu vemte pro pejska oblíbené pamlsky a případně i hračku pokud má rád  :-) Na závěr sestavíme rehabilitační plán a domluvíme frekvenci návštěv. Pokud stav vašeho psa nedovoluje dojet s ním ke mně, přijedu i k Vám domů. Pro pejsky hledající domov nabízím sníženou cenu terapie na 400,-.

Cena jedné terapie je 600,-. Je možné platit hotově nebo přes fakturu. Pro sjednání termínu mě kontaktujte, prosím, telefonicky nebo emailem. Pokud Vám hovor zrovna nezvednu, ozvu se zpět nebo zanechte krátkou SMS.


FYZIOTERAPEIUT ÚZCE SPOLUPRACUJE S VETERINÁRNÍM LÉKAŘEM! PŘI PROBLÉMECH NEBO NEDOSTATEČNÉ DIAGNOSTICE VÁS RÁDA ODKÁŽU NEJPRVE K VETERINÁŘI NA POTŘEBNÉ VYŠETŘENÍ.


Vytvořte si webové stránky zdarma!